Milk, Eggs, Cheese, Dog Treats and more. All sourced locally from Nebraska, Iowa, Kansas, and Colorado small family farms which means products change often with each new season.  Full inventory is not kept update online. Make sure to stop in the store for the FRESHEST product of the season!

Beyond the Garden-Ready Made Salads

Regular Price
from $6.00
Sale Price
from $6.00
Regular Price
Unit Price
per 

Salt Free Chicken Rub

Regular Price
$7.00
Sale Price
$7.00
Regular Price
Unit Price
per 

Maple Garlic Black Pepper Rub

Regular Price
$7.00
Sale Price
$7.00
Regular Price
Unit Price
per 

6 oz Milk Chocolate Covered Pretzel

Regular Price
$9.95
Sale Price
$9.95
Regular Price
Unit Price
per 

2 oz. "Grab-n-Go" Milk Nonpareils

Regular Price
$2.95
Sale Price
$2.95
Regular Price
Unit Price
per 

1.5 oz. "Grab-n-Go" Butter Almond Toffee

Regular Price
$2.95
Sale Price
$2.95
Regular Price
Unit Price
per 

1.5 oz "Grab n Go" Peppermint Bark

Regular Price
$2.95
Sale Price
$2.95
Regular Price
Unit Price
per 

Bee Sting - Hot Honey Chipotle BBQ Rub

Regular Price
$8.99
Sale Price
$8.99
Regular Price
Unit Price
per 

Prime Time - Buttery Beef Rub

Regular Price
$8.99
Sale Price
$8.99
Regular Price
Unit Price
per 

Notorious P.I.G. - Pulled Pork Rub

Regular Price
$8.99
Sale Price
$8.99
Regular Price
Unit Price
per 

Rodeo Rub - Texas Brisket Rub

Regular Price
$8.99
Sale Price
$8.99
Regular Price
Unit Price
per 

Tuscan Tortellini Soup

Regular Price
$12.00
Sale Price
$12.00
Regular Price
Unit Price
per 

Apple Cinnamon Muffin Mix

Regular Price
$8.49
Sale Price
$8.49
Regular Price
Unit Price
per 

Buttermilk Biscuit Mix

Regular Price
$7.90
Sale Price
$7.90
Regular Price
Unit Price
per 

Buttermilk Pancake Mix

Regular Price
$7.90
Sale Price
$7.90
Regular Price
Unit Price
per 

Cobbler Mix

Regular Price
$7.90
Sale Price
$7.90
Regular Price
Unit Price
per 

Chocolate Chip Cookie Mix

Regular Price
$7.90
Sale Price
$7.90
Regular Price
Unit Price
per 

Pure Maple Syrup

Regular Price
$14.70
Sale Price
$14.70
Regular Price
Unit Price
per 

100% Pure Organic Maple Syrup - 8 oz Plastic Jug

Regular Price
$14.00
Sale Price
$14.00
Regular Price
Unit Price
per 

100% Pure Organic Maple Syrup - 32 oz Plastic Jug

Regular Price
$34.00
Sale Price
$34.00
Regular Price
Unit Price
per 

Aronia Berry Coffee

Regular Price
from $10.00
Sale Price
from $10.00
Regular Price
Unit Price
per 

Sweet Jalapeño Mustard

Regular Price
$6.99
Sale Price
$6.99
Regular Price
Unit Price
per 

Pastured Eggs

Regular Price
from $8.00
Sale Price
from $8.00
Regular Price
Unit Price
per 

BBQ Sauce

Regular Price
from $9.99
Sale Price
from $9.99
Regular Price
Unit Price
per 

Pickles

Regular Price
$7.99
Sale Price
$7.99
Regular Price
Unit Price
per 

Salsa

Regular Price
$7.99
Sale Price
$7.99
Regular Price
Unit Price
per 

Salad Dressingi

Regular Price
$7.99
Sale Price
$7.99
Regular Price
Unit Price
per 

Onions

Regular Price
$1.99
Sale Price
$1.99
Regular Price
Unit Price
per 

Beef Jerky

Regular Price
from $9.00
Sale Price
from $9.00
Regular Price
$0.00
Unit Price
per 

Beef Sticks

Regular Price
$5.95
Sale Price
$5.95
Regular Price
Unit Price
per 

Wildflower Honey

Regular Price
from $2.25
Sale Price
from $2.25
Regular Price
Unit Price
per