Jisa'a Cheese
-
Regular Price
-
$5.99
-
Sale Price
-
$5.99
-
Regular Price
-
Sold Out
-
Unit Price
- per
- Regular Price
- $5.99
- Sale Price
- $5.99
- Regular Price
Sold Out
- Unit Price
- per
Jisa Farms grows Corn, Soybean and Alfalfa which is used to feed their Dairy herd, which was started in 1946, where they raise their own baby calves to become the milk producers on their farm.  The cows are milked 3 times a day, 7 days a week, to provide the milk which is made into cheese at the plant located a mile from the dairy.  This process allows the Jisa Family to control the inputs and quality of the cheese products they proudly serve to their consumer customers.
>