It’s our Birthday!! Enjoy 25% off beef ($50min purchase). This week ONLY

Jisa'a Cheese

Regular Price
$5.99
Sale Price
$5.99
Regular Price
Sold Out
Unit Price
per 

Jisa Farms grows Corn, Soybean and Alfalfa which is used to feed their Dairy herd, which was started in 1946, where they raise their own baby calves to become the milk producers on their farm.   The cows are milked 3 times a day, 7 days a week, to provide the milk which is made into cheese at the plant located a mile from the dairy.   This process allows the Jisa Family to control the inputs and quality of the cheese products they proudly serve to their consumer customers.

>